Україна, Закарпатська область,м. Мукачево, вул. Баллінга Яноша, 35

Телефон: (03131) 4-99-48email: au.vog.adar-ovehcakum%407loohcs

Україна, Закарпатська область,м. Мукачево, вул. Баллінга Яноша, 35

Телефон: (03131) 4-99-48email: au.vog.adar-ovehcakum%407loohcs

День визволення України від німецьких загарбників

День визволення України від німецьких загарбників

День визволення України від німецьких загарбників – подія, яка відзначається в Україні щорічно 28 жовтня, у день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України.Державне свято було встановлено відповідно до Указу Президента України Віктора Ющенка від 20 жовтня 2009 р. «…з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності Українського народу у Другій світовій війні…»У ході Другої світової війни саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від нацизму. Більшість областей сучасної України перебували під німецькою окупацією від двох до трьох років, Закарпаття було окуповане найдовше, з 1939 року.

Ключовими у поразці Рейху стали Сталінградська битва у лютому 1943 року та події на Курській дузі у липні 1943 року, яка увійшла в історію як наймасштабніша танкова битва Другої світової війни. Саме після успішної контратаки розпочалися перші спроби радянських військ звільнити українські землі.23 серпня 1943 року звільнено Харків,6 листопада 1943 року – Київ,23 грудня 1943 року – Дніпро,14 квітня 1944 року – Одесу,27 липня 1944 року – Львів.

Вигнання нацистів із Закарпаття розпочалося 9 вересня 1944 р. під час Східно-Карпатської стратегічної воєнної операції. У ході Карпатсько-Ужгородської операції війська Четвертого Українського фронту здобули карпатські перевали й наступали на Закарпаття. 16 жовтня радянські війська зайняли місто Рахів, 24 жовтня захопили Хуст і Сваляву, 26 жовтня – Мукачево, а 27 жовтня – Ужгород. 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон України.За вигнання німецьких військ українці сплатили надзвичайно високу і страшну ціну: близько 9 мільйонів життів наших земляків. Україна пам’ятає та ніколи не забуде тих, хто віддав своє життя, визволяючи свою землю від нацистських загарбниківВважається, що втрати цивільного населення України в роки нацистської окупації становлять 5,2 млн осіб. З них 3 млн – мирне населення, з яких 1 млн – особи єврейської національності. Решту втрат – 2,2 млн – пов’язують з катастрофічним зростанням рівня смертності. За даними демографів, довоєнна чисельність населення в Україні відновилася лише через 13 років, у 1959 році.

Щороку 28 жовтня в українських містах проходять масові заходи з вшанування усіх тих, хто визволяв Україну від німецьких окупантів.

Учні 9 класу Мукачівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7 взяли участь у позакласному заході «Ти пам’ятай, ніколи не забудь», дізналися про події, які відбулися вісімдесят років тому, вшанували пам’ять українців, загиблих під час Другої світової війниВажливо усвідомлювати, що вигнання нацистів з України – це спільна перемога українців і з лав Червоної армії, і з лав визвольного руху, навіть попри їхню боротьбу між собою.