Україна, Закарпатська область,м. Мукачево, вул. Баллінга Яноша, 35

Телефон: (03131) 4-99-48email: au.vog.adar-ovehcakum%407loohcs

Україна, Закарпатська область,м. Мукачево, вул. Баллінга Яноша, 35

Телефон: (03131) 4-99-48email: au.vog.adar-ovehcakum%407loohcs

Протидія сексуальному насильству щодо дитини

Illustration

Що включає в себе поняття "сексуальне насильство щодо дитини?"

Заняття діяльністю сексуального характеру з дитиною, яка не досягла передбаченого законодавством віку для заняття діяльністю сексуального характеру [відповідно до українського законодавства це – 16 років];

заняття діяльністю сексуального характеру з дитиною, коли:- використовується примус, сила чи погрози, або - насильство здійснюється зі свідомим використанням довіри, авторитету чи впливу на дитину, зокрема в сім’ї, або - насильство здійснюється в особливо вразливій для дитини ситуації, зокрема з причини розумової чи фізичної неспроможності або залежного становища.

(ст. 18 Конвенція Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства)

Сексуальне насильство щодо дитини як форма домашнього насильства включає:- будь-які діяння сексуального характеру, вчинені стосовно дитини незалежно від її згоди або в присутності дитини; - примушування дитини до акту сексуального характеру з третьою особою; - інші правопорушення проти статевої свободи чи статевої недоторканості особи, у тому числі вчинені стосовно дитини або в її присутності.

(п. 15 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання та протидії домашньому насильству»2)

Корисні контакти

З питань сексуального насильства можна звертатися до таких служб :

Національна поліція

102

Офіс Генерального прокурора:

0 800 507 001096 755 02 40 (Viber, WhatsApp, Telegram, Signal)



Сайт:

https://www.warcrimes.gov.ua/

Телеграм-боти:

@stop_russian_war_bot @war_crime_bot

Електронна пошта:

moc.liamg%40au.2202tcilfnoc

Урядова гаряча лінія

15 47

На Національних гарячих лініях Громадської правозахисної організації «Ла Страда-Україна» можна отримати психологічну, правову, інформаційну допомогу, а також супровід постраждалих від сексуального насильства.

Illustration

Ознаки сексуального насильства:

● проникнення в тіло іншої людини з використанням геніталій чи сторонніх предметів без її добровільної згоди;● використання важелів економічного чи психологічного впливу, щоб примусити жертву до статевого акту;● примусові пестощі без проникнення в тіло;● примушування до перегляду порнографії, актів онанізму, демонстрація статевого акту.

Illustration

Статевий акт, який вчиняє повнолітня особа із дитиною у віці до 16 років, незалежно від її згоди, є сексуальним насильством щодо дітей.

Прояви сексуального насильства щодо дітей:

● дитину фотографували чи знімали оголеною на відео;● дорослі (старші 18 років) пропонували дитині показати її/його статеві органи, торкнутись до їхніх оголених інтимних частин тіла або вступити з ними у статеві стосунки;● дитині пропонували винагороду за те, щоб показати свої статеві органи, торкатись до оголених інтимних частин тіла дорослих або вступати з ними у статеві стосунки;● дитину змушували вступати у статеві стосунки з дорослими та тримати це у таємниці;● дитина отримувала непристойні пропозиції в інтернеті (на форумах, в чатах, соціальних мережах, електронною поштою тощо), по телефону або у листах;● дорослі (окрім медичних працівників та батьків у ранньому дитинстві) торкались статевих органів дитини всупереч її волі.

Секстинг та грумінг що це таке?

Грумінг – налагодження у віртуальному просторі довірливих стосунків із неповнолітніми, мета якого вступити з ними в сексуальний зв’язок, а також налякати і шантажувати дитину.

Секстинг (утворилось від «sex» та «texing», текстове повідомлення) – пересилання особистих фотографій, повідомлень сексуального характеру за допомогою телефонів, електронної пошти і соцмереж.

Поради батькам

Щоб застерегти дитину від випадків секстингу та грумінгу, а також підвищити її рівень правової культури, в рамках інформаційно-освітньої кампанії з захисту дітей проєкт #Stop_sexтинг за підтримки компанії «Київстар», а також дитячого омбудсмена випустили відеоролики, в яких пояснюється, що таке секстинг, і як реагувати на нього батькам.

#stop_sexтинг: що варто знати батькам?

Інформаційно-освітній ролик про оголені селфі. Чому діти це роблять та що робити, якщо дитина чи підліток надіслав/ла фото?

#stop_sexтинг: як говорити з дитиною?


#stop_sexтинг: чи варто непокоїтись?